Logo
Yusuf
Türkiye'deki kurtarma ekipleri, bir hafta boyunca yeraltında mahsur kalan Amerikalı mağara adamını yüzeye yaklaştırdı. 40 yıllık usta mağaracı Mark Dickey, mide kanaması nedeniyle 31 Ağustos'ta Türkiye'nin güneyindeki Morka Mağarası'nda mahsur kalmıştı. 1.000 metre (3.000 ft) derinlikte bulundu.

Türkiye'den ve diğer ülkelerden kurtarma ekipleri Dicky'yi kurtarmak için yorulmadan çalışıyor. Onu mağara sisteminde yavaşça yukarı taşımak için halatlar, makaralar ve diğer ekipmanlar kullandılar. 11 Eylül'de kurtarıcılar Dickey'i 180 metre (590 ft) derinliğe götürmeyi başardılar.

Mağara sisteminin dar ve dolambaçlı geçitleri nedeniyle kurtarma çalışmaları zorludur. Kurtarma ekipleri, tıbbi durumu nedeniyle hâlâ zayıf durumda olan Dickie'yi daha fazla yaralamamaya dikkat etmelidir. ancak kurtarma ekipleri önümüzdeki günlerde Dickie'yi güvenli bir şekilde geri alabileceklerinden umutlu.
10 months ago (E)

No replys yet!

It seems that this publication does not yet have any comments. In order to respond to this publication from Yusuf , click on at the bottom under it