Logo
Yusuf
10 months ago
Hastaneler ve oteller çeşitli nedenlerden dolayı beyaz çarşaf kullanıyor

Beyaz renk temizliği simgelemektedir. Beyaz bir yatak hastaya yatağın temiz ve kullanıma hazır olduğunu hissettirir.

Lekeler en çok beyaz çarşaflarda görülür. hastane personeline hastanın fiziksel durumu hakkında önemli bilgiler sağlayabilir. Örneğin kan, dışkı veya diğer vücut sıvıları görüldüğünde doktorlar hastanın durumunu daha iyi anlayabilir.

Beyaz yatak takımı temizlenmesi en kolay olanıdır. beyaz nevresimler bir çeşit deterjan veya çamaşır suyuyla temizlenebilir. Bu, mağazanın veya otelin maliyetlerini azaltır ve temizlik konusunda zamandan tasarruf sağlar.

#Sağlık
#Temizlik
#Emniyet
#Hastane
#Otel
#yatak
#beyaz
#Renk
Yusuf
10 months ago (E)
Türkiye'deki kurtarma ekipleri, bir hafta boyunca yeraltında mahsur kalan Amerikalı mağara adamını yüzeye yaklaştırdı. 40 yıllık usta mağaracı Mark Dickey, mide kanaması nedeniyle 31 Ağustos'ta Türkiye'nin güneyindeki Morka Mağarası'nda mahsur kalmıştı. 1.000 metre (3.000 ft) derinlikte bulundu.

Türkiye'den ve diğer ülkelerden kurtarma ekipleri Dicky'yi kurtarmak için yorulmadan çalışıyor. Onu mağara sisteminde yavaşça yukarı taşımak için halatlar, makaralar ve diğer ekipmanlar kullandılar. 11 Eylül'de kurtarıcılar Dickey'i 180 metre (590 ft) derinliğe götürmeyi başardılar.

Mağara sisteminin dar ve dolambaçlı geçitleri nedeniyle kurtarma çalışmaları zorludur. Kurtarma ekipleri, tıbbi durumu nedeniyle hâlâ zayıf durumda olan Dickie'yi daha fazla yaralamamaya dikkat etmelidir. ancak kurtarma ekipleri önümüzdeki günlerde Dickie'yi güvenli bir şekilde geri alabileceklerinden umutlu.
Yusuf
10 months ago
AI'nın okyanus araştırmalarının geleceği için çeşitli potansiyel faydaları vardır. Yapay zeka, okyanusun daha fazla alanını keşfetmemize, daha derinlere dalmamıza ve keşfetmeye daha uzun süre devam etmemize yardımcı olabilir. Yapay zeka, okyanus ortamını ve ekosistemlerini daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir. Ayrıca yapay zeka, okyanus kaynaklarını daha iyi yönetmemize ve korumamıza yardımcı olabilir.

Yapay zekayla okyanus keşfinin birçok avantajı olmasına rağmen bazı tehlikeleri de var. Örneğin yapay zeka destekli denizaltılar, uygun şekilde kontrol edilmediği takdirde tehlikeli olabilir. Ayrıca yapay zeka destekli denizaltılar, savaş veya herhangi bir askeri amaç için kullanıldığında tehlikeli olabilir.

Yapay zekanın okyanus araştırmalarında kullanılmasının hem potansiyelini hem de tehlikelerini dikkate almak önemlidir. Okyanus keşiflerinin geleceğinde önemli bir rol oynayabilirim ama bunu dikkatli ve sorumlu bir şekilde kullanmamız çok önemli.

#ai #okyanus #keşfi
Yusuf
10 months ago
Elon Musk, teknoloji devlerinin yapay zekayı tartışmak üzere ABD'li yasa koyucularla buluşmasının ardından yapay zeka düzenlemesi konusunda "ezici bir fikir birliğine" varıldığını söyledi. Toplantıya Musk ve aralarında Mark Zuckerberg, Sundar Pichai ve Satya Nadella'nın da bulunduğu diğer teknoloji CEO'ları katıldı.

Musk, "Yapay zekanın bir hakeme ihtiyacı var" dedi. "En azından başlangıçta bazı düzenleyici denetimlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum."

Musk daha önce yapay zekanın tehlikeleri konusunda uyarmış ve proaktif düzenleme çağrısında bulunmuştu. Yapay zekanın "medeniyete yönelik en büyük varoluşsal tehditlerden biri" olduğunu söyledi.

diğer teknoloji liderleri de yapay zeka düzenlemesine destek verdiklerini ifade etti. Mark Zuckerberg, Kongre'nin "yeniliği ve korumaları desteklemek için yapay zeka ile etkileşime geçmesi" gerektiğini söyledi.